Řešení


Kontakt:

Aktuálně

Tisková zpráva

Z důvodu soustředění kapacit na naše strategické produkty a služby se vedení společnosti DATRON rozhodlo ukončit poskytování implementačních služeb HELIOS. DATRON se dále soustředí na integrační partnerství s výrobcem HELIOS společností Asseco Solutions Praha a bude dále nabízet integrační řešení pro HELIOS a svoje vlastní software aplikace.

Ing. Zdeněk Jiráček - ředitel společnosti

…celý článek

Nové elektronické kurzy pro Office 2016

Pro Vaše optimální seznámení s novými fukcemi a možnostmi Ofiice 2016 jsme připravili nové elektronické kurzy.

…celý článek

Webinář KeyShield SSO, DAS d.learning v praxi

Vážení obchodní přátelé a partneři,

zveme Vás na webinář, který pro Vás připravila společnost TDP, s.r.o., ve spolupráci s naší společností DATRON, a.s. a společností HYDRA Computer, s.r.o.

…celý článek


>>

Microsoft System Center

 

Prostřednictvím řešení Microsoft System Center získají IT specialisté účinné prostředky pro efektivnější a snazší správu všech součástí tvořících IT prostředí, a budou se proto moci lépe soustředit na vytváření nových možností pro organizaci.

Řešení System Center zajišťují integrovanou správu veškerých aspektů IT infrastruktur ve fyzických i virtuálních prostředích a využívají doporučení pro správu založená na ověřených znalostech. Tak pomáhají organizacím podstatně urychlit návratnost investic.

Díky nejrozsáhlejšímu partnerskému ekosystému, nejzajímavějšímu licenčnímu modelu a nejvýhodnějším podmínkám nabízí řešení System Center nízké celkové náklady na vlastnictví (TCO) a vysokou návratnost investic (ROI).

Díky svým funkcím a ekonomickým přínosům poskytují řešení System Center nejrychlejší zhodnocení investic při budování flexibilnější IT infrastruktury. Více ZDE

 

Novell ZENworks

 

Řešení z rodiny Novell ZENworks pomáhají zákazníkům spravovat kompletní informační infrastruktury firem a organizací, od desktopů až po datová centra. Správa informační infrastruktury pomocí nástrojů Novell ZENworks napomůže k maximalizaci hodnoty informační infrastruktury, snížení nákladů na její správu a minimalizaci potenciálních rizik.

S nástroji sady Novell ZENworks lze snadno spravovat servery, koncové stanice, přenosná zařízení a dalšího síťový hardware. Novell ZENworks nabídne nejen dokonalý přehled o instalovaném hardwaru, ale rovněž i audit instalovaného softwaru a prověření shody se zakoupenými licencemi.

Mezi nejnovější funkce ZENworks patří rovněž správa a plánování implementací heterogenních virtuálních počítačů, včetně linuxové technologie Xen, a také automatizované vyvažování zátěže mezi těmito počítači.

Stávající zákazníci, kteří vlastní jakoukoli předchozí verzi ZENworks Desktop Management, mohou navíc přejít na aktuální verzi produktu za cenu upgrade. Více ZDE

   

Nagios

 

Představuje nejúspěšnější open source monitorovací nástroj posledních let. Má za sebou historii jako žádný z jeho konkurentů a v současnosti bychom jej mohli objevit v miliónech zařízení jako aplikaci zodpovědnou za monitoring. Pro pokročilejší adminy je práce s Nagios každodenním chlebem, dá se tvrdit, že dnů, v nichž se neobjeví ani jeden alarm Nagiosu, je jako šafránu.

Nagios je tedy aplikace monitorující stav zařízení, lépe řečeno, služby běžící na tomto zařízení (HTTP, POP atd.). To provádí několika způsoby, většinou však prostřednictvím SNMP a dalších rozšíření, která lze stáhnout z webu.

 

Monitorovací koncept Nagiosu je velmi jednoduchý – tato aplikace pravidelně volá ping na každé monitorované zařízení. Pokud zařízení neodpoví, Nagios zašle alarm. Používá taktéž nepřetržitou analýzu použitím protokolu SNMP poskytujícího velmi detailní informace. Ačkoli zařízení odpovídá na naše pingy, nemusí to vždy znamenat, že se nachází v optimálním stavu. Z toho důvodu přichází na řadu SNMP, jenž umožňuje analyzovat zařízení/službu mnohem podrobněji.

Nagios obsahuje webové rozhraní, kde můžeme vidět stav kontrolovaných zařízení, stejně jako alarmy a historii událostí.

Jako kvalitní monitorovací nástroj nám Nagios oznámí změnu stavu zařízení prostřednictvím mailu nebo sms. Pokud například detekuje kritický stav zařízení, automaticky nám zašle zprávu o daném problému, čímž se o problému dozvíme dříve, než nás na něj začnou upozorňovat sami uživatelé systému. Více ZDE