Řešení


Kontakt:

Aktuálně

Tisková zpráva

Z důvodu soustředění kapacit na naše strategické produkty a služby se vedení společnosti DATRON rozhodlo ukončit poskytování implementačních služeb HELIOS. DATRON se dále soustředí na integrační partnerství s výrobcem HELIOS společností Asseco Solutions Praha a bude dále nabízet integrační řešení pro HELIOS a svoje vlastní software aplikace.

Ing. Zdeněk Jiráček - ředitel společnosti

…celý článek

Nové elektronické kurzy pro Office 2016

Pro Vaše optimální seznámení s novými fukcemi a možnostmi Ofiice 2016 jsme připravili nové elektronické kurzy.

…celý článek

Webinář KeyShield SSO, DAS d.learning v praxi

Vážení obchodní přátelé a partneři,

zveme Vás na webinář, který pro Vás připravila společnost TDP, s.r.o., ve spolupráci s naší společností DATRON, a.s. a společností HYDRA Computer, s.r.o.

…celý článek


>>

Virtualizace

Virtualizace neznamená jen umožnit přístup k datovému centru všem zařízením a všem uživatelům. Pomocí virtualizace je možné upravit architekturu sítě a umožnit větší mobilitu. Není to tak obtížné, jak na první pohled může vypadat. Virtualizace serverů, desktopů a aplikací umožňuje oddělit systémy, hardware, a dokonce i aplikace od zařízení uživatelů. Virtualizace usnadňuje udělení přístupových práv různým skupinám a uživatelům.

Uživatelé získají svobodu, po které touží, a firmy přitom ochrání své duševní vlastnictví. Navíc proces virtualizace a přechod na cloud služby je možný bez ohledu na to, jestli vše zavádí interní IT oddělení nebo externí poskytovatel.
 

VMware

Zjednodušte infrastrukturu IT vytvořením dynamičtějšího a flexibilnějšího datového centra za použití osvědčených řešení virtualizace serverů a datových center založených na produktu VMware vSphere, který představuje špičkovou virtualizační platformu. Zajistěte trvalé inovace IT a současně dodržujte dohody o úrovni poskytovaných služeb a zvyšte dobu uvedení produktů na trh, která je potřebná pro zajištění a aktualizace aplikací. Virtualizace dodaná společností VMware vám pomáhá snižovat kapitálové výdaje prostřednictvím konsolidace serverů a optimalizovat provozní výdaje pomocí automatizace. Zkrácením plánovaných i neplánovaných odstávek také minimalizuje ztrátu zisku. Více ZDE

Hyper-V

Když hledáte způsob, jak dosáhnout vyšší mobility virtuálních počítačů, zvýšit dostupnost virtuálních počítačů, spravovat multiklientská prostředí, dosáhnout větší škálovatelnosti nebo získat větší flexibilitu, Windows Server 2012 s technologií Hyper-V vám nabízí spolehlivou platformu a nástroje, které ve firmě potřebujete ke zvýšení flexibility. Získáte přenositelnost, jakou potřebujete k virtualizaci místně ve firmě nebo k rozšíření svého datacentra o služby poskytovatele hostingu, což vám pomůže přeměnit vaše datacentrum na cloud computingové prostředí.

Technologie Hyper-V v systému Windows Server 2012 výrazně rozšiřuje podporu pro 6 virtuálních procesorů a paměti. Nyní nabízí podporu až 64 procesorů a 1 TB paměti pro virtuální počítače v prostředí Hyper-V, podporu nového formátu virtuálních pevných disků VHDX s vyšší kapacitou (až 64 TB) a vyšší odolnost. Více ZDE

 

Cloud

Koncept mobilních zaměstnanců přesahuje firemní prostředí a sahá až do životního stylu. Stále více lidí nemusí sedět v kanceláři. Prostě pracují odkudkoli, z domova, na letišti, ve vlaku... A nejenom, že mohou pracovat, kde chtějí, ale mohou pracovat, i kdy chtějí. Mobilita zvyšuje efektivitu pracovního výkonu.

Existuje celá řada povolání, zdravotní sestry, lékaři nebo pomocný IT personál, kde sice musí být zaměstnanci na určitém místě, ale jen málokdy musí sedět u svého stolu. Moderní technologie pro komunikaci a spolupráci podporují i chytré telefony a tablety, což práci usnadňuje.

Původně byli mobilní pracovníci převážně prodejci na cestách. Později se mobilita rozšířila například i na techniky, kteří prováděli opravy. V současné době je ale mobilní pracovník prakticky každý zaměstnanec.