Řešení


Kontakt:

Aktuálně

Tisková zpráva

Z důvodu soustředění kapacit na naše strategické produkty a služby se vedení společnosti DATRON rozhodlo ukončit poskytování implementačních služeb HELIOS. DATRON se dále soustředí na integrační partnerství s výrobcem HELIOS společností Asseco Solutions Praha a bude dále nabízet integrační řešení pro HELIOS a svoje vlastní software aplikace.

Ing. Zdeněk Jiráček - ředitel společnosti

…celý článek

Nové elektronické kurzy pro Office 2016

Pro Vaše optimální seznámení s novými fukcemi a možnostmi Ofiice 2016 jsme připravili nové elektronické kurzy.

…celý článek

Webinář KeyShield SSO, DAS d.learning v praxi

Vážení obchodní přátelé a partneři,

zveme Vás na webinář, který pro Vás připravila společnost TDP, s.r.o., ve spolupráci s naší společností DATRON, a.s. a společností HYDRA Computer, s.r.o.

…celý článek


>>

 

Portálová řešení

Portálová řešení Podnikové portály si dávají za cíl poskytovat konsolidované a personalizované informace. Tyto informace mohou být dostupné, jak firemním uživatelům, tak externím partnerům. Podnikové portály se tak stávají superaplikacemi, které poskytují prostor pro sdílení dat, výsledků práce jednotlivců i týmů. Jde tedy o jednotné podnikové prostředí, ve kterém najdu vše, co ke své práci potřebuji.

Serverová řešení

Málokterá počítačová síť se dnes obejde bez nasazení serveru, nebo alespoň vyhrazeného počítače se specifickou funkcí. S nárůstem velikosti firmy narůstá i počet serverů fyzických či virtuálních s tím, že jednotlivé servery jsou aplikačně zužovány až na stav, kdy každý server má jednu funkci (mail server, databázový server, doménový server .....). V této oblasti nabízíme řešení na platformách Microsoft, Novell, Linux.
Serverová řešení

Infrastruktura sítí

Infrastruktura sítí Infrastruktura sítí se skládá z pasivních a aktivních prvků. Pro pasivní část provádíme návrh, dodávku a realizaci strukturované kabeláže, a to jak metalické, tak i o optické. Pro její propojení používáme aktivní prvky renomovaných světových výrobců ( CISCO,HP,..). Jako rozšíření  síťové infrastruktury je možné použít i bezdrátové technologie. Pro všechny tyto oblastí síťové infrastruktury disponujeme kvalifikovanými pracovníky, kteří si průběžně zvyšují odbornou kvalifikaci a přehled o perspektivních technologiích.

Virtualizace, Cloud

Virtualizace umožňuje, aby na jednom fyzickém serveru (na jednom hardware) běželo více oddělených serverů s vlastním operačním systémem. Fyzický server každému takovému virtuálnímu serveru emuluje virtuální hardware (procesor, paměť, disk, síťová karta, mechaniky, periferní zařízení a další).
Cloud computing je jednoznačným trendem IT řešení ve firmách. Stále více se ale dotýká i běžných koncových uživatelů v domácím prostředí. Budoucnost patří datům na serverech, přístupných kdykoli na jakémkoli zařízení prostřednictvím internetu.
Virtualizace, Cloud

Synchronizace a správa identit

Synchronizace a správa identit Využití identit - uživatelských účtů je dnes nedílnou součástí většiny větších systémů. To zajišťují právě systémy pro synchronizaci a správu identit. Tyto systémy nejenže sjednotí identity (uživatelské účty) v různých aplikacích bez ohledu na platformu, ale hlavně umožňují zavedení tzv. "životního cyklu" identity. Kromě správy základních uživatelských identit umožňují sofistikované systémy IDM (identity managemntu) pracovat i s organizační strukturou, zavádět tzv. zástupy a razantně se podílet na zvyšování bezpečnosti síťových systémů zavedením procesního řízení identit v rámci všech aplikací.

Management a monitoring

Pro zajišťování kvalitních služeb a správu informačních systémů nabízíme řešení založená na osvědčených a sofistikovaných produktech předních světových výrobců. Máme rozsáhlé zkušenosti s implementacemi systémů pro dohled a správu IT prostředí (sítě, servery, pracovní stanice, databázové systémy, aplikace).
Management a monitoring

Bezpečnost a zálohování

Bezpečnost v ICT Nabízíme návrh a implemetaci řešení týkajících se bezpečnosti ICT, od přístupových práv, šifrování dat, antivirové ochrany, přes zálohování a archivaci dat, až po zabezpečení počítačových sítí a přípravu auditního systému.

Koncová pracoviště

Podporujeme všechna koncová zařízení, která jsou nabízena na trhu ICT. 
Koncová pracoviště